Anketa - jak používáte mobilní telefon - souhrn

Jste řidič z povolání?
Jste muž - žena?
Jak často řídíte?
Jaké trasy jezdíte?
Používáte mobil při řízení bez hands free?
Věděli jste, jaký postih můžete za telefonování ve vozidle dostat?
Kdy mobil bez hands free používáte?
Jak používáte mobil za jízdy mobil bez hands free?

Vybrané komentáře
Za jízdy netelefonuji, nedokážu dělat dvě věci najednou. A myslím si, že vůbec nezáleží na tom, jestli máte handsfree set anebo držíte mobil v ruce, protože člověk neřídí jen rukama, ale především hlavou, a pokud se věnuje hovoru, nemůže se dostatečně věnovat provozu a řízení.
Telefonu se dotknu POUZE po nastartování na puštění hudby
Díky poslechu audioknih z mobilu, nebo telefonování (přes bezdrátová sluchátka nebo zvukový systém vestavěný v autě) za volantem neusínám, bez toho bych byl už se už nejspíš dávno vysekal.
Chyba v samotném záhlaví ankety.
U otázky "Kdy mobil bez hands free používáte?" mi chybí možnost "zastavím vozidlo, abych vyřídil hovor"
Otázka “Jak používáte mobil za jízdy?” Není jasná jestli se jedna o použití s handsfree nebo bez handsfree. Ma odpověď je pro otázku s handsfree.
Budou učitelé autoškol opět chodit na prolongace? Spadnou zkušební komisaři opět pod Vnitro?
Telefonuji a namlouvam zprávy přes What's app, Telefon je v držáku, propojeny přes Bluetooth. Fyzicky ho v ruce nikdy nedržím, ale přesto se dá říct, že používám... Vždy jsem spekulovalo zda je takové používají též zakázáno.... Navigaci, rádio, klimatizací ovládá člověk též během jízdy...
Mnozí lidé si pletou demokracii s anarchií, zákazy samy o sobě nic nevyřeší, ale jsou jistou pákou na obranu slušnosti. Vše spočívá na výchově člověka,v tomto případě řidičů. Dnešní autoškoly neprodukují řidiče, ale jsou realitkami na řidičský průkaz, přitom před rokem 1990 jsme byli velmocí v autoškolství. Pod záminkou "práva na ŘP" se vyvinul chaos. Chybí výchova, osvěta, profesionalita učitelů i komisařů..., zde je základní kámen k výchově nových i stávajících řidičů. Je smutné, že dnes se stačí s vozidlem rozjet a zastavit, nepřejet plnou čáru a "řidičák" je v kapse. Autoškolství i držení řidičského průkazu je potřeba, a to i dobrým zákonem, vrátit na profesionální úroveň, ale k tomu musí být společenská vůle. Toto je ve zkratce můj názor. Pěkný den, Bc. Petr Pokorný, učitel autoškoly, Brno
Nevidim nic spatneho na tom pripojit telefon pres BT k autu a nasledne pomoci periferii v aute s telefonem komunikovat ( display ve vozidle a hands free pro telefonovani)
Bez nehody, staci se nenechat rozptylovat, a mit ho pred sebou a ne pod sebou tak dopravni situaci stale vnimate.
Pokud zazvoní telefon, beru jen výjimečně a požádám volajícího o odklad. Rozptyluje to...
Prosím ověřte, že nejste robot! (výsledek vypište číslicí)