Představení projektu Nezávodím.cz u příležitosti představení nové sezóny virtuálních závodů Mercedes-Benz Virtual GP 2020

Uložit jako PDF

Tento článek si můžete
uložit ve formátu PDF.


Ve středu 11. března se uskutečnila oficiální tisková konference k představení nové sezóny virtuálních závodů Mercedes-Benz Virtual GP 2020. Současně došlo také k odhalení projektu Nezávodím.cz – Nezávodím na silnici, který se zaměřuje na osvětu mladých a začínajících řidičů ohledně bezpečnosti na silnicích.


Projekt projekt probíhá ve spolupráci s BESIP.

Nezávodím.cz – Nezávodím na silnici

Projekt Nezávodím.cz je kampaň za bezpečnost na silnicích zaměřenou na mladé a začínající řidiče jako součást letošního šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2020. Tuto iniciativu spouští organizátoři Virtual GP, kteří hodlají využít své zkušenosti a možnosti a zaměřit se na osvětu mladé generace, a to ve spolupráci s BESIP. Na projektu se dále podílí také značka Mercedes-Benz a společnost ESET.
 
Mladí řidiči často inklinují k rychlé a agresivní jízdě, ale zároveň jsou nezkušení a tím pádem, o to nebezpečnější. Ačkoliv se projekt Virtual GP věnuje virtuálním závodům, zcela jasně vnímá riziko spojené s nebezpečím v reálném světě. Řidiči si často neuvědomují, jaká výhoda tkví v kontrolovaném prostředí závodních okruhů nebo virtuálního světa. Organizátoři Virtual GP vnímají povinnost vůči své cílové skupině se zapojit a pokusit se této rizikové skupině řidičů sdělit, proč by měli dodržovat pravidla, jezdit bezpečně a jak si lze takové věci vyzkoušet i jinak, bezpečně a legálně. Každý zachráněný život se počítá.
 
Hlavní myšlenkou kampaně Nezávodím.cz je ve spolupráci s ambasadory a reálnými jezdci, jako Josef Král, Petr Semerád nebo Gabriela Jílková, ukázat, že na silnicích se nezávodí. Naopak je třeba se věnovat faktu, že ani opravdové závodění není zdaleka jen o adrenalinu a rychlosti, ale běžné zásady platící pro běžnou jízdu a provoz, platí i pro závodníky na trati. Jezdci musí také dodržovat určitá pravidla, někdy i danou rychlost, musejí se plně soustředit, pilně trénovat a jezdit s čistou hlavou. Jen tak zajistí bezpečnost pro sebe, svůj tým a všechny lidi kolem sebe. Ne nadarmo se říká, že základem vítězství je nejprve vůbec do cíle dojet.
 
V průběhu roku hodlá projekt Nezávodím.cz pořádat různé vědomostní kvízy, ve kterých výherci obdrží jako cenu slevové poukazy od partnerské Autoškoly NOBE. Na konci roku pak jeden celkový výherce získá poukaz na absolvování kompletního řidičského kurzu od této autoškoly zdarma.
 
Kromě toho bude oficiální web kampaně také informovat mladé řidiče o možnostech a alternativách, jak se mohou vzdělávat nebo projet po závodním okruhu, ať už v rámci volné jízdy, kurzu, školy smyků nebo jezdecké akademie. Případně, jak si doma postavit kvalitní a realistický simulátor nabízející vůbec nejbezpečnější možnost, jak si zkusit závodění, a ještě procvičit rychlé reakce, které lze využít i v provozu na silnicích.
 
Jedná se o dlouhodobý projekt a postupně budou přibývat další a další ambasadoři, a to z řad závodních jezdců, hvězd virtuálních závodů, influencerů a VIP osobností. Ti všichni mladým řidičům vysvětlí, proč nezávodí na silnici.
 
„Mladí řidiči do 25 let zaviní každoročně skoro třetinu smrtelných dopravních nehod. Často je příčinou adrenalinová jízda, která vede k nezvládnutí vozidla v neočekávané situaci. Touha jít na hranu rizika je mladým lidem přirozená, ale neměla by se odehrávat na silnici, kde jde opravdu o život, ale na trenažérech zobrazující závodní okruhy,“ říká Tomáš Neřold, vedoucí samostatného oddělení BESIP Ministerstva dopravy.

Oficiální web Nezávodím.cz – https://www.nezavodim.cz
 
Šampionát Mercedes-Benz Virtual GP je nejprestižnější esport soutěž ve virtuálních závodech v České republice. Do sezóny nastoupí 20 nejlepších virtuálních závodníků z Česka a Slovenska v barvách 10 stájí. Dvanáctidílná sezóna trvající od března do října vyvrcholí na herním veletrhu FOR GAMES. Kalendář kombinuje online závody z domova se studiovými podniky v profesionálním herním RE-PLAY studiu, které nabízí soutěžícím zcela identické podmínky, profesionální techniku, živou projekce pro hosty, a hlavně unikátní atmosféru.
 
Sezóna Mercedes-Benz Virtual GP 2020 odstartuje v sobotu 28. března. Původně se měl úvodní podnik konat ve studiu, ale nyní jezdce čeká závod v bezpečném prostředí domova, kde pojedou na svých simulátorech. Celý ročník bude možné sledovat živě online s profesionálním českým komentářem na platformách YouTube, Facebook a Twitch, a to na kanálech Virtual GP, RE-PLAY, isport.cz, Benzina, a i u dalších partnerů. Informace o šampionátu budou přinášet weby hrej.cz nebo isport.cz. Všechny závody jsou navíc k dispozici také s anglickým komentářem a následně se objeví na celosvětové GINX Esports TV.
 
O Virtual GP: Projekt Virtual GP je unikátní platformou organizující profesionální soutěže ve virtuálních závodech. Jde o nezávislý komerční projekt, který v České republice nemá konkurenci a jedná se i o raritu na poli světového esportu.  S využitím nejmodernějších technologií se snaží spojit to nejlepší z reálného i virtuálního světa, a to v době, kdy simulátory hrají čím dál zásadnější roli ve světě motorsportu a automobilovém průmyslu.
 
O BESIP: Samostatné oddělení Ministerstva dopravy BESIP je hlavním koordinačním orgánem v oblasti bezpečnosti silničního provozu v České republice. Primárně se zaměřuje na prevenci bezpečnosti v dopravě a na ovlivňování chování všech účastníků silničního provozu na národní úrovni. Zajišťuje mediální komunikaci klíčových témat z oblasti bezpečnosti silničního provozu, organizaci celostátních kampaní a další mediální aktivity, které podporují povědomí široké veřejnosti o bezpečném chování v silničním provozu. Zároveň se věnuje systematické a efektivní dopravní výchově. Vytváří výukové materiály pro děti v mateřských a základních školách, metodické a didaktické pomůcky pro učitele, realizuje programy a projekty i pro studenty středních škol a zajišťuje praktickou dopravní výchovu na více než 160 dopravních hřištích po celé České republice.
Je odpovědné za realizaci, plnění a vyhodnocování „Národní strategie bezpečnosti silničního provozu 2011 – 2020“ a sekretariátem Rady vlády pro bezpečnost silničního provozu, která je stálým poradním orgánem vlády v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Více: https://www.ibesip.cz/
 
O Mercedes-Benz Česká Republika: Společnost Mercedes-Benz Cars Česká republika je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach a smart pro Českou republiku. Společně se sítí autorizovaných dealerů zajišťují v ČR prodej a servis vozidel uvedených značek. http://www.mercedes-benz.cz
 
(Titulní fotografie převzata z www.nezavodim.cz)

Virtual GP na Facebooku - https://www.facebook.com/VirtualGP
Virtual GP na Twitteru - https://twitter.com/VirtualGPcz
Virtual GP na Instagramu - https://www.instagram.com/virtualgp/
Záznam tiskové konference – https://www.youtube.com/watch?v=i06IdVpafOM


Kontakt
Email: info@virtualgp.cz
www.virtualgp.cz
 


https://www.ibesip.cz/getattachment/074d0c86-a542-48ae-965b-60eae08932c9/Profi_Sim.jpg?lang=cs-CZ&width=1920&height=1280&ext=.jpg

Logo Centrum Dopravního Výzkumu, v.v.i.

Logo Centrum Dopravního Výzkumu, v.v.i. Centrum dopravního výzkumu v.v.i.


Komentáře

Abyste mohli přidávat komentáře k tomuto článku, musíte být přihlášeni.

Přihlášení Registrace


Klíčová slova:
Popis: Představení projektu Nezávodím.cz u příležitosti představení nové sezóny virtuálních závodů Mercedes-Benz Virtual GP 2020