BESIP pomáhá s výukou dopravní výchovy online

Uložit jako PDF

Tento článek si můžete
uložit ve formátu PDF.


Na začátku ledna letošního roku byla spouštěna nová vzdělávací aplikace DOPRAPKA. Je určena pro všechny žáky základních škol (6-15 let), kterým přináší otevřený herní svět z oblasti dopravního prostředí. Obsahuje celkem 16 misí, 28 výukových videí, spoustu otázek a kvízů odstupňovaných podle obtížnosti.


Nová aplikace DOPRAPKA vzdělává i baví
Žáci, ročníky nebo i celé školy se mohou zapojit do dopravní výchovy formou online hry i přímo z domova. Doprapka zahrnuje i sekci otázek pro rodiče či prarodiče, kteří si v aplikaci mohou ověřit své znalosti bezpečného pohybu a jízdy v silničním provozu.
Od data spuštění Doprapky její stránky navštívilo již téměř 35 tisíc návštěvníků, téměř 12 tisíc uživatelů si ji stáhlo a více než 3 tisíce uživatelů ji aktivně používá.
Aplikace je zdarma ke stažení na www.doprapka.cz.

Online testy prověří znalosti školáků
BESIP se aktivně podílel na vzniku portálu, který nabízí množství online testových otázek pro všechny žáky základních škol – na prvním i druhém stupni. K dispozici mají otázky z oblasti dopravní výchovy zaměřené na problematiku chodců i cyklistů nebo mohou využít i testy z oblasti poskytnutí první pomoci.
Testy jsou dostupné na www.dopravnivychova.cz.

Online semináře pro učitele MŠ, ZŠ, školských zařízení zaměřené na představení výukových a metodických materiálů pro výuku dopravní výchovy
V průběhu roku 2020 bylo ve spolupráci BESIP a Centra dopravního výzkumu realizováno 22 seminářů (4 prezenční, 18 online) pro učitele MŠ, ZŠ a lektory školských zařízení zaměřených na výuku dopravní výchovy, na nichž bylo proškoleno cca 3500 účastníků. Online semináře byly doplněny odborně vedeným chatem s pedagogy. Na seminářích byly představeny nejdůležitější výukové a metodické materiály zaměřené na výuku dopravní výchovy, jako např. metodiky pro učitele, instruktážní video spoty a brožury, pracovní listy, náměty na týdenní aktivity atd.
Semináře pokračují i v letošním roce – na prvním semináři 1. března byla účast cca 900 osob.
Možnost přihlášení na www.detivdoprave.cz.

Online dopravní výchova pro předškoláky
Děti z mateřských škol nebo prvních a druhých ročníků základních škol si mohou procvičit svoje znalosti a dovednosti ve výukovém interaktivním programu. Všechna zadání jsou namluvená dětskými hlasy pro snadné pochopení, úkoly jsou hravé a kreativní a jsou odstupňované dle obtížnosti. Pomocí těchto aktivit si děti procvičí základní orientaci v silničním provozu – tj. poznávání dopravních prostředků, barev, tvarů, pravo-levou orientaci, výběr vhodného oblečení pro cyklistu atd.
Program je ke stažení zdarma na: www.flexibooks.cz

Pohybové říkanky pro předškoláky
BESIP připravil nové rýmované říkanky a pohybové aktivity pro děti, učitele i jejich rodiče cílené na zapamatování si hlavních pojmů a úkonů v silničním provozu. Pohybová videa jsou doplněna otázkami a úkoly pro děti, které mají za cíl ukotvení a prohloubení jejich praktických dovedností a orientaci v silničním provozu.
Materiál je ke stažení a k využití na www.ibesip.cz.


Logo Centrum Dopravního Výzkumu, v.v.i.

Logo Centrum Dopravního Výzkumu, v.v.i. Centrum dopravního výzkumu v.v.i.


Komentáře

Abyste mohli přidávat komentáře k tomuto článku, musíte být přihlášeni.

Přihlášení Registrace


Klíčová slova:
Popis: BESIP pomáhá s výukou dopravní výchovy online