Aktuálně

 

Poslední články

 • Článek: Velikonoce: POZOR (nejen) na alkohol!

  Publikováno: 22. 4. 2019

  V období Zeleného čtvrtka až Velikonočního pondělí bylo v minulém roce evidováno celkem 1 019 dopravních nehod, při kterých bylo 5 osob usmrceno, 21 osob bylo těžce zraněno a 224 osob bylo zraněno lehce. Ve srovnání s předchozím rokem byl evidován pokles smrtelných,…
 • Článek: Drtivá většina Čechů je proti toleranci alkoholu za volantem

  Publikováno: 17. 4. 2019

  V České republice se průzkumu zúčastnilo 989 respondentů. Téměř 2/3 dotázaných bylo bezvýhradně pro zachování tzv. nulové tolerance alkoholu, dalších 12% spíše pro, 11% nebylo rozhodnuto. Na druhé straně jen 8% respondentů bylo zcela proti zachování současného limitu
 • Článek: Česko se v Evropě propadlo o 6 příček (fatální následky nehod v roce 2018)

  Publikováno: 8. 4. 2019

  Česká republika zaostala v roce 2018 za evropským průměrem v oblasti fatálních následků dopravních nehod o téměř 27%! Je nepravděpodobné, že bude dosaženo cíle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu snížit počet úmrtí na silnicích do roku 2020 na polovinu.
 • Článek: Chytré technologie omezí překračování rychlosti na evropských silnicích

  Publikováno: 18. 2. 2019

  Překračování rychlostních limitů je problémem v mnoha evorpských zemích. I proto se Evorpská rada pro bezpečnost dopravy chce touto problematikou zabývat. Překračování dovolené rychlosti tvoří největší poměr v bodovém systému.
 • Článek: Ujetí viníka z místa nehody

  Publikováno: 16. 2. 2019

  CDV spolu s BESIP vydalo dokument týkající se chování viníka dopravních nehod. V dokumentu byly použity jako zdroj dat statistiky dopravní nehodovosti a jejich následků Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezídia České republiky (ŘSDP PP ČR).