Střety se zvěří jsou čtvrtou nejčastější příčinou nehod v Česku!

Uložit jako PDF

Tento článek si můžete
uložit ve formátu PDF.


Autor článku: Ing. Milan Fořt, Karlovy Vary, spoluautor projektu NB STOP

Lesní zvěř je čím dál větším problémem pro všechny řidiče. Je třeba přijmout opatření na našich silničních komunikacích, aby nedocházelo k tragickým událostem. Řešením může být aplikace ultrazvukových solárních silničních směrových sloupků.


Lesní zvěř je čím dál větším problémem pro všechny řidiče. Při dopravní nehodě se zvěří dochází ke škodám na majetku v řádech desítek tisíc korun. Je třeba přijmout opatření na našich silničních komunikacích, aby nedocházelo k tragickým událostem. Dosud se využívají všeobecně známé pachové ohradníky a na dálnicích oplocení. U pachových aplikací dochází k adaptaci zvěře na pach a tím jen k procentuálnímu snížení dopravních nehod. V případě oplocení dálnic jsou stále místa jako sjezdy nájezdy čerpací stanice a další, kde není možné technicky vše oplotit, a tím se zvěřdostává na rychlostní komunikace. Od roku 2015 se aktivně zabýváme zvýšením bezpečnosti a prevencí střetů se zvěří.

Naším cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu, ochrany zdraví a majetku. Předcházíme střetům divoké zvěře s dopravními prostředky na silnicích. Naše technologie je prověřená v praxi od roku 2016. Jsme český výrobce technologie pod ochrannou značkou  NB STOP – ultrazvukových solárních silničních směrových sloupků. Naše výrobky jsou certifikované a schválené na Ministerstvu dopravy pro provoz na pozemních komunikacích.

GRAF POČTŮ DOPRAVNÍCH NEHOD ZPŮSOBENÝCH SRÁŽKOU SE ZVĚŘÍ

Tabulka zdroj: www.pojisteni-prehledne.cz

Další informace naleznete o technologii NB STOP odpuzovačů zde:  https://nbstop.webnode.cz/

V příštím článku Vás seznámíme podrobněji s naší technologií a instalacemi.                                    

Logo Centrum Dopravního Výzkumu, v.v.i.

Logo Centrum Dopravního Výzkumu, v.v.i. Centrum dopravního výzkumu v.v.i.


Komentáře

  • 7. 2. 2019, 15:02, Autor komentáře: Patrik Kvasnička registrovaný uživatel

    Srážky se zvěří
    Všichni víme jak často se asi doplňují pachové ohradníky a jak fungují při opačném větru. Jak jsou řešeny tyto neduhy u Vašeho zařízení?

Abyste mohli přidávat komentáře k tomuto článku, musíte být přihlášeni.

Přihlášení Registrace


Klíčová slova: lesní zvěř,nehody, opatření,střet se zvěří, solární směrové sloupky
Popis: nehody s lesní zvěří